Aktualności

Nowy adres

Witam,
i stało się, zmigrowaliśmy naszą stronę dzięki Burmistrzowi Szydłowca Pan Artur Ludew wysłuchał naszej prośby i we współpracy z pracownikami Urzędu podjął zobowiązanie o utrzymywaniu naszej strony. Adres naszej strony się zmienił i jest bardziej identyfikowalny z naszą ziemią. Liczę, że nasza współpraca partnerska dzięki nowemu adresowi będzie skuteczniejsza i pozwoli nam na rozwijanie naszego zawodu oraz zakładów.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Nowy adres: piaskowiec.szydlowiec.pl

Zaproszenie na spotkanie Partnerstwa

 

Drodzy Partnerzy

Partnerstwa Piaskowiec Szydłowiecki

 

 

Minął już ponad rok od momentu kiedy zdecydowaliśmy się założyć partnerstwo. 
W minionym roku działo się wiele w ramach naszej inicjatywy. Udział w Targach Kieleckich czy Pierwsze Szydłowieckie Targi Piaskowca,  które wpisały się do kalendarza lokalnych imprez.

Uważam, że najbliższe lata będą bardzo ważne dla rozwoju przemysłu kamieniarskiego naszego regionu.. Należy więc podsumować nasze dotychczasowe działania oraz wyznaczyć kolejne w nowym 2014 roku.

Tym samym pragnę zaprosić na spotkanie w dniu 24 stycznia 2014 roku na godz.10.00 do Inkubatora Przedsiębiorczości w Szydłowcu ul. Kolejowa 36

Serdecznie zapraszam

Artur Adamski

Udział w Targach Papryki

100 1409

We współpracy z LGD Razem dla Radomki nasze partnerstwo wzięło udział w XIV Targach Papryki w Przytyku. Dzięki zaangażowaniu naszych przedsiębiorców kamieniarzy oraz od Burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego, który pożyczył namiot, udało się nam dobrze zaprezentować na tej ogólnopolskiej imprezie, na której byliśmy jako jedyni z tej branży co przysporzyło nam wiele zainteresowania ze strony zwiedzających oraz lokalnych władz. 

Tradycyjnie nasze osełki były hitem, którą dostał każdy zainteresowany naszym partnerstwem czy też naszymi kamieniarskimi wyrobami.

Czytaj więcej: Udział w Targach Papryki

Wizyta Studyjna w ramach Projektu

W dniach 12-14 czerwca 2013 miała miejsce wizyta studyjna dla członków projektu realizowanego przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza.
W wizycie wzięli udział partnerzy projektu: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Razem dla Radomki, Stowarzyszenie ACADEMIA ECONOMICA, Stowarzyszenie Oświatowe SYCYNA, Mazowiecki Związek Pracodawców w Gminie Lesznowola, Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej.

Wizyta miała za zadanie poznanie i wymianę doświadczeń z obecnie działającymi partnerstwami oraz przedsiębiorcami działającymi w partnerstwach. W ramach wizyty  odbyło się spotkanie w Stowarzyszeniu LGD "Krzemienny Krąg" w Bałtowie, gdzie Prezes Jarosław Kuba barwnie opowiadał o tworzeniu i rozpowszechnianiu informacji o zapomnianej wsi Bałtów aż po obecną popularność tej miejscowości, o sukcesie Parku Jurajskiego a przez to niewielkie już bezrobocie, o zjednoczeniu przedsiębiorców i mieszkańców wokół wspólnego celu jakim jest budowanie wspólnego przedsięwzięcia i marki „Bałt”.  DSC0060Zaznaczył że jednocześnie prowadzone są 4 przedsięwzięcia o charakterze partnerskim. Każdą z nich omówił, wskazując na korzyści i zagrożenia. http://www.krzemiennykrag.info. Następnie zostaliśmy zaproszeni do wspólnego Questing`u – nowoczesnego trendu w turystyce i marketingu oraz zwiedzenia Parku Jurajskiego. DSC0080

W programie wizyty studyjnej było równiez zaplanowane spotkanie Rady Projektu, na którym omawiane były wspólne cele utworzonych Partnerstw, propozycje i planowane dalsze działania. Podsumowując Pan Wojciech Jabłoński - Wiceprezes Związku, zadeklarował wspólne wsparcie dla naszych inicjatyw, jednocześnie licząć na dalsze współdziałanie utworzonych Partnerstw.

 DSC0311Kolejnym elementem Wizyty było spotkanie w Ustrzykach Dolnych w Fundacji Bieszczady. Powitała nas Pani Lucyna Sobańska – Prezes LGD, która opowiadała równie barwnie o swojej fundacji oraz o wspólnych partnerskich inicjatywach; „Zielone Bieszczady”, „Ekomuzea Bieszczadzkie”, Stowarzyszenia "Bies", które skupia 54 producentów i rękodzielników bieszczadzkich, DSC0359 ”Zielony rower” oraz ponadnarodowy ”Carpatia”  http://www.fundacja.bieszczady.pl.

Spotkanie odbyło się w zabytkowym Młynie - Muzeum Młynarstwa w Ustrzykach Dolnych o którego historii i oprowadzał nas jego właściciel  http://muzeummlynarstwa.pl/

 DSC0317 DSC0313

Wizyta zakończyła się wizytą nad jeziorem solińskim oraz w muzeum w Sanoku. DSC0371

Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tej owocnej wizyty, która znacząco wpłynęła na naszą wizję budowania wspólnego Partnerstwa.

Partnerstwo Piaskowiec Szydłowiecki

Konkurs

Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza zaprasza samorządy, instytucje naukowe, organizacje pozarządowe, klastry i inne podmioty do udziału w konkursie na Najciekawszą Inicjatywę Innowacyjną w regionie.  Celem konkursu jest wyłonienie i upowszechnienie najciekawszych, realizowanych w formule partnerskiej i możliwych do upowszechnienia innowacyjnych inicjatyw realizowanych przez podmioty/grupy podmiotów działających na terenie województwa mazowieckiego na rzecz podniesienia adaptacyjności przedsiębiorstw.
 
Zgłoszenia w konkursie przyjmowane są do dnia 14 czerwca 2013 r. Laureaci konkursu zyskają możliwość promocji wypracowanych rozwiązań i prestiżowy tytuł przyznany przez najbardziej rozpoznawalną mazowiecką organizację pracodawców. Zapraszamy do udziału!
 
Skład kapituły konkursu:
 
dr habAnna Dąbrowska - Szkoła Główna Handlowa, Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur
dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska - Szkoła Główna Handlowa
Leszek Stafiej - Prezes Zarządu Stafiej Partnerzy DKS sp. z o.o,niezależny doradca ds. komunikacji społecznej, marketingowej i mediów
Leszek Ruszczyk - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego
Wojciech Jabłoński - Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Warszawy i  Mazowsza
 

Targi Piaskowca po raz pierwszy w Szydłowcu

2 maja na targowisku miejskim przy ulicy Strażackiej odbyły się I Szydłowieckie Targi Piaskowca. Pomysł i zorganizowanie tego przedsięwzięcia to efekt pracy lokalnego partnerstwa „Piaskowiec Szydłowiecki”, które zostało założone w grudniu 2012 roku.

Oficjalnego otwarcia Targów Piaskowca dokonali: Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, Wiceburmistrz Krzysztof Ziółkowski i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Artur Łyczek.

Burmistrz podkreślił rolę kreatywności lokalnych przedsiębiorców. Mówił, że piaskowiec od lat jest jednym z atutów Ziemi Szydłowieckiej i jej gospodarki, a dla wielu mieszkańców stanowi źródło utrzymania. Dlatego też inicjatywa środowiska polegająca na promocji tego produktu jest szczególnie cenna.

- Targi Piaskowca udało nam się zorganizować dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób. Doceniamy przychylność władz samorządowych. Podziękowania należą się m.in. Burmistrzowi Szydłowca i Staroście Szydłowieckiemu oraz Wójtom Gmin Jastrząb i Mirów – powiedziała Anna Kowalska – przewodnicząca partnerstwa.

Targi trwały przez cały dzień. Wśród wystawców byli lokalni przedsiębiorcy kamieniarze, zarówno właściciele kopalń jak i zakładów przeróbczych oraz montażyści. Zwiedzający mogli również kupić kwiaty doniczkowe i krzewy ozdobne oraz produkty do impregnacji kamienia i ubrania robocze. Nie mogło zabraknąć stoiska z lokalnymi przysmakami, które zapewniła firma Bekon. O podniebienia zwiedzających i wystawców zadbały także zespoły ludowe, które częstowały m.in. kapustą z grochem, pierogami, swojskim chlebem ze smalcem i różnego rodzaju ciastami. Panie z zespołów podzieliły się nie tylko swoimi zdolnościami kulinarnymi, ale także wokalnymi. Na plenerowej scenie targów wystąpiły „Wolanki” z Woli Lipienieckiej, „Gąsawianki” z Gąsaw Rządowych i „Niezapominajki” ze Zbijowa.

W czasie targów można było dowiedzieć się wielu kwestii dotyczących kamienia. Mówiono m.in. o zabezpieczeniu piaskowca przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jarosław Pajek z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku mówił o tradycji używania piaskowca w sztuce rzeźbiarskiej, a Wojciech Wdowski – konserwator zabytków, dokonał renowacji kamiennej figury kobiety. Zwiedzający mogli również zagłosować na najładniejszy eksponat targów. Zwyciężyły kamienne przedmioty zaprezentowane na stoisku Krzysztofa Barańskiego i Bogdana Laskowskiego. Nagrody w tym konkursie ufundowała firma OpeNnano Polska – producent impregnatów do kamienia.

- Zasadniczym celem tego przedsięwzięcia była promocja naszego regionalnego bogactwa, czyli piaskowca. Wiele osób nie kryło zdziwienia oglądając wyroby prezentowane przez naszych lokalnych kamieniarzy. Nawet mieszkańcy Szydłowca dziwili się, że takie oryginalne rzeczy wyrabia się z piaskowca w zakładach działających w okolicy – dodała Anna Kowalska.

informacja na stronie Szydłowca

I Szydłowieckie Targi Piaskowca

 

Spotlight Image

Serdecznie zapraszamy na I Szydłowieckie Targi Piaskowca, które odbędą się w czwartek, 2 maja 2013 roku, na Targowisku Miejskim przy ul. Strażackiej. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godz. 10.00.

Na targach można będzie obejrzeć szeroki asortyment produktów firm kamieniarskich z powiatu szydłowieckiego, porozmawiać z wykonawcami zajmującymi się murowaniem z kamienia, montażem elewacji i wykończeń kamiennych.

Wśród wystawców znajdą się także firmy produkujące maszyny dla zakładów kamieniarskich, zajmujące się chemią budowlaną – środkami czyszczącymi i impregnatami do wyrobów kamiennych. Nie zabraknie firm oferujących usługi i materiały budowlane m.in.: dachy, parkiety, systemy odwadniające. Możliwy będzie również zakup krzewów ozdobnych i kwiatów balkonowych.

W trakcie targów odbędą się prelekcje na temat: „Walory i zastosowanie Piaskowca Szydłowieckiego” oraz „Zabezpieczenie piaskowca przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi”.

Targom towarzyszyć będą również występy lokalnych zespołów ludowych, będzie także możliwość degustacji potraw regionalnych.

Serdecznie zapraszamy

Oko na Nasz Szydłowiec - part II - przedstawia Marcin Banaszczyk

Kolejny tydzień za nami, więc czas na drugą część cyklu felietonów "Oko na Nasz Szydłowiec".

Ubiegły tydzień rozpoczął się od podania informacji kto będzie główną muzyczną gwiazdą podczas tegorocznych XI Szydłowieckich Zygmuntów. Wielu z was zdziwionych było wyborem Urzędu Miejskiego...ponieważ gwiazdą będzie Krzysztof Kasowski popularny K.A.S.A. Swojemu niezadowoleniu daliście wyraz w komentarzach na portalu jak również na facebooku. Myślę, że jednak za wcześnie na sądy. Fakt, K.A.S.A. lata świetności, gdy wszystkie radia grały piosenkę "Macho" ma już chyba za sobą, ale zdaje się że czy pomysł był udany czy nie okaże się 2 maja podczas "Zygmuntów", a wyrazem tego będzie frekwencja i poziom zabawy mieszkańców.

Czytaj więcej: "Oko na Nasz Szydłowiec - part II" - przedstawia Marcin Banaszczyk

Partnerstwo Piaskowiec Szydłowiecki zaprasza do prezentacji

2 maja 2013 roku pierwszy raz w Szydłowcu organizowane będzie Święto Piaskowca Szydłowieckiego. Organizatorem jest nowo powstałe Partnerstwo Piaskowiec Szydłowiecki. Święto rozpocznie się o godzinie 10.oo na Targowisku Miejskim przy ulicy Strażackiej.

Zależy nam na promocji naszego kamienia, dlatego też zapraszamy do zaprezentowania się firmy produkcyjne oraz usługowe, które mogą uświetnić naszą wystawę.

Udział w targach jest bezpłatny. Teren na którym będzie wystawa jest zadaszony i ogrodzony.

Czytaj więcej: Partnerstwo Piaskowiec Szydłowiecki zaprasza do prezentacji

„Piaskowiec Szydłowiecki” na Targach Kielce

Partnerstwo „Piaskowiec Szydłowiecki” zaprezentowało się na XX Ogólnopolskich Targach Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM w Kielcach, które odbyłby się w dniach 5-7 kwietnia.

Udział Partnerstwa Piaskowiec Szydłowiecki w targach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu ze strony Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza oraz Urzędu Miejskiego w Szydłowcu.

Czytaj więcej: „Piaskowiec Szydłowiecki” na Targach Kielce

Copyright © 2020 Piaskowiec Szydłowiecki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.