Wizyta Studyjna w ramach Projektu

W dniach 12-14 czerwca 2013 miała miejsce wizyta studyjna dla członków projektu realizowanego przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza.
W wizycie wzięli udział partnerzy projektu: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Razem dla Radomki, Stowarzyszenie ACADEMIA ECONOMICA, Stowarzyszenie Oświatowe SYCYNA, Mazowiecki Związek Pracodawców w Gminie Lesznowola, Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej.

Wizyta miała za zadanie poznanie i wymianę doświadczeń z obecnie działającymi partnerstwami oraz przedsiębiorcami działającymi w partnerstwach. W ramach wizyty  odbyło się spotkanie w Stowarzyszeniu LGD "Krzemienny Krąg" w Bałtowie, gdzie Prezes Jarosław Kuba barwnie opowiadał o tworzeniu i rozpowszechnianiu informacji o zapomnianej wsi Bałtów aż po obecną popularność tej miejscowości, o sukcesie Parku Jurajskiego a przez to niewielkie już bezrobocie, o zjednoczeniu przedsiębiorców i mieszkańców wokół wspólnego celu jakim jest budowanie wspólnego przedsięwzięcia i marki „Bałt”.  DSC0060Zaznaczył że jednocześnie prowadzone są 4 przedsięwzięcia o charakterze partnerskim. Każdą z nich omówił, wskazując na korzyści i zagrożenia. http://www.krzemiennykrag.info. Następnie zostaliśmy zaproszeni do wspólnego Questing`u – nowoczesnego trendu w turystyce i marketingu oraz zwiedzenia Parku Jurajskiego. DSC0080

W programie wizyty studyjnej było równiez zaplanowane spotkanie Rady Projektu, na którym omawiane były wspólne cele utworzonych Partnerstw, propozycje i planowane dalsze działania. Podsumowując Pan Wojciech Jabłoński - Wiceprezes Związku, zadeklarował wspólne wsparcie dla naszych inicjatyw, jednocześnie licząć na dalsze współdziałanie utworzonych Partnerstw.

 DSC0311Kolejnym elementem Wizyty było spotkanie w Ustrzykach Dolnych w Fundacji Bieszczady. Powitała nas Pani Lucyna Sobańska – Prezes LGD, która opowiadała równie barwnie o swojej fundacji oraz o wspólnych partnerskich inicjatywach; „Zielone Bieszczady”, „Ekomuzea Bieszczadzkie”, Stowarzyszenia "Bies", które skupia 54 producentów i rękodzielników bieszczadzkich, DSC0359 ”Zielony rower” oraz ponadnarodowy ”Carpatia”  http://www.fundacja.bieszczady.pl.

Spotkanie odbyło się w zabytkowym Młynie - Muzeum Młynarstwa w Ustrzykach Dolnych o którego historii i oprowadzał nas jego właściciel  http://muzeummlynarstwa.pl/

 DSC0317 DSC0313

Wizyta zakończyła się wizytą nad jeziorem solińskim oraz w muzeum w Sanoku. DSC0371

Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tej owocnej wizyty, która znacząco wpłynęła na naszą wizję budowania wspólnego Partnerstwa.

Partnerstwo Piaskowiec Szydłowiecki

Copyright © 2020 Piaskowiec Szydłowiecki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.