Aktualności

Nowy adres

Witam,
i stało się, zmigrowaliśmy naszą stronę dzięki Burmistrzowi Szydłowca Pan Artur Ludew wysłuchał naszej prośby i we współpracy z pracownikami Urzędu podjął zobowiązanie o utrzymywaniu naszej strony. Adres naszej strony się zmienił i jest bardziej identyfikowalny z naszą ziemią. Liczę, że nasza współpraca partnerska dzięki nowemu adresowi będzie skuteczniejsza i pozwoli nam na rozwijanie naszego zawodu oraz zakładów.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Nowy adres: piaskowiec.szydlowiec.pl

Zaproszenie na spotkanie Partnerstwa

 

Drodzy Partnerzy

Partnerstwa Piaskowiec Szydłowiecki

 

 

Minął już ponad rok od momentu kiedy zdecydowaliśmy się założyć partnerstwo. 
W minionym roku działo się wiele w ramach naszej inicjatywy. Udział w Targach Kieleckich czy Pierwsze Szydłowieckie Targi Piaskowca,  które wpisały się do kalendarza lokalnych imprez.

Uważam, że najbliższe lata będą bardzo ważne dla rozwoju przemysłu kamieniarskiego naszego regionu.. Należy więc podsumować nasze dotychczasowe działania oraz wyznaczyć kolejne w nowym 2014 roku.

Tym samym pragnę zaprosić na spotkanie w dniu 24 stycznia 2014 roku na godz.10.00 do Inkubatora Przedsiębiorczości w Szydłowcu ul. Kolejowa 36

Serdecznie zapraszam

Artur Adamski

Wizyta Studyjna w ramach Projektu

W dniach 12-14 czerwca 2013 miała miejsce wizyta studyjna dla członków projektu realizowanego przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza.
W wizycie wzięli udział partnerzy projektu: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Razem dla Radomki, Stowarzyszenie ACADEMIA ECONOMICA, Stowarzyszenie Oświatowe SYCYNA, Mazowiecki Związek Pracodawców w Gminie Lesznowola, Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej.

Wizyta miała za zadanie poznanie i wymianę doświadczeń z obecnie działającymi partnerstwami oraz przedsiębiorcami działającymi w partnerstwach. W ramach wizyty  odbyło się spotkanie w Stowarzyszeniu LGD "Krzemienny Krąg" w Bałtowie, gdzie Prezes Jarosław Kuba barwnie opowiadał o tworzeniu i rozpowszechnianiu informacji o zapomnianej wsi Bałtów aż po obecną popularność tej miejscowości, o sukcesie Parku Jurajskiego a przez to niewielkie już bezrobocie, o zjednoczeniu przedsiębiorców i mieszkańców wokół wspólnego celu jakim jest budowanie wspólnego przedsięwzięcia i marki „Bałt”.  DSC0060Zaznaczył że jednocześnie prowadzone są 4 przedsięwzięcia o charakterze partnerskim. Każdą z nich omówił, wskazując na korzyści i zagrożenia. http://www.krzemiennykrag.info. Następnie zostaliśmy zaproszeni do wspólnego Questing`u – nowoczesnego trendu w turystyce i marketingu oraz zwiedzenia Parku Jurajskiego. DSC0080

W programie wizyty studyjnej było równiez zaplanowane spotkanie Rady Projektu, na którym omawiane były wspólne cele utworzonych Partnerstw, propozycje i planowane dalsze działania. Podsumowując Pan Wojciech Jabłoński - Wiceprezes Związku, zadeklarował wspólne wsparcie dla naszych inicjatyw, jednocześnie licząć na dalsze współdziałanie utworzonych Partnerstw.

 DSC0311Kolejnym elementem Wizyty było spotkanie w Ustrzykach Dolnych w Fundacji Bieszczady. Powitała nas Pani Lucyna Sobańska – Prezes LGD, która opowiadała równie barwnie o swojej fundacji oraz o wspólnych partnerskich inicjatywach; „Zielone Bieszczady”, „Ekomuzea Bieszczadzkie”, Stowarzyszenia "Bies", które skupia 54 producentów i rękodzielników bieszczadzkich, DSC0359 ”Zielony rower” oraz ponadnarodowy ”Carpatia”  http://www.fundacja.bieszczady.pl.

Spotkanie odbyło się w zabytkowym Młynie - Muzeum Młynarstwa w Ustrzykach Dolnych o którego historii i oprowadzał nas jego właściciel  http://muzeummlynarstwa.pl/

 DSC0317 DSC0313

Wizyta zakończyła się wizytą nad jeziorem solińskim oraz w muzeum w Sanoku. DSC0371

Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tej owocnej wizyty, która znacząco wpłynęła na naszą wizję budowania wspólnego Partnerstwa.

Partnerstwo Piaskowiec Szydłowiecki

Udział w Targach Papryki

100 1409

We współpracy z LGD Razem dla Radomki nasze partnerstwo wzięło udział w XIV Targach Papryki w Przytyku. Dzięki zaangażowaniu naszych przedsiębiorców kamieniarzy oraz od Burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego, który pożyczył namiot, udało się nam dobrze zaprezentować na tej ogólnopolskiej imprezie, na której byliśmy jako jedyni z tej branży co przysporzyło nam wiele zainteresowania ze strony zwiedzających oraz lokalnych władz. 

Tradycyjnie nasze osełki były hitem, którą dostał każdy zainteresowany naszym partnerstwem czy też naszymi kamieniarskimi wyrobami.

Czytaj więcej: Udział w Targach Papryki

Konkurs

Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza zaprasza samorządy, instytucje naukowe, organizacje pozarządowe, klastry i inne podmioty do udziału w konkursie na Najciekawszą Inicjatywę Innowacyjną w regionie.  Celem konkursu jest wyłonienie i upowszechnienie najciekawszych, realizowanych w formule partnerskiej i możliwych do upowszechnienia innowacyjnych inicjatyw realizowanych przez podmioty/grupy podmiotów działających na terenie województwa mazowieckiego na rzecz podniesienia adaptacyjności przedsiębiorstw.
 
Zgłoszenia w konkursie przyjmowane są do dnia 14 czerwca 2013 r. Laureaci konkursu zyskają możliwość promocji wypracowanych rozwiązań i prestiżowy tytuł przyznany przez najbardziej rozpoznawalną mazowiecką organizację pracodawców. Zapraszamy do udziału!
 
Skład kapituły konkursu:
 
dr habAnna Dąbrowska - Szkoła Główna Handlowa, Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur
dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska - Szkoła Główna Handlowa
Leszek Stafiej - Prezes Zarządu Stafiej Partnerzy DKS sp. z o.o,niezależny doradca ds. komunikacji społecznej, marketingowej i mediów
Leszek Ruszczyk - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego
Wojciech Jabłoński - Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Warszawy i  Mazowsza
 
Copyright © 2019 Piaskowiec Szydłowiecki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.